Kronik Migren ve Botoks Tedavisi

Migren aslında oldukça sık görülen, kadınları daha fazla etkileyen ve yaşam kalitesini bozan, orta ya da şiddetli düzeyde olabilen baş ağrılarıdır.

kronik-migren-ve-botoksÜlkemizde her 6-7 erişkinden biri migrenli, her 10 migrenlinin biri de kroniktir.

Nedir kronik migren; en az 3 aydır, haftada en az 2 gün migren atağı, toplamda da ayın en az yarısı süresince baş ağrısı yaşandığı durumdur.

Kronik migreni olan hastalar sürekli ve aşırı miktarda ağrı kesici kullanmanın riskleri yanı sıra, ağrı ile yaşamanın yarattığı olumsuz psikolojik durum ile baş başadır. Bilimsel veriler ışığında, botoks, kronik migrenin koruyucu tedavisinde yeni bir seçenektir. Kronik migrende botoks uygulaması, doğru tanı ile bu konuda deneyimli uzmanlarca yapılmalıdır. Kronik Migren’de yapılan botoks enjeksiyonlarının amacı ağrıya duyarlılığı azaltmaktır. Tedavide başın 7 ayrı bölgesinde 31 noktaya botulinum toksin enjeksiyonu yapılır. Ağrılı gün sayısı ya da ağrı şiddeti %50 oranında azalsa dahi fayda sağlanmış demektir. Tedavi 3-6 ayda bir uygulanır. Uygulama tekrarlandıkça fayda sağlama oranı artar ve seans araları açılır.

2007’den beri kronik migrende 300’den fazla botoks uygulamaları deneyimim bulunmaktadır.

İletişim Formu

Aşağıdaki form vasıtasıyla bize kolayca ulaşabilirsiniz. En yakın zamanda size dönüş yapılacaktır.

Konu seçiniz

İlginizi Çekebilecek Konular

migren-hakkinda-merak-ettiginiz-her-sey

Migren Hakkında Her Şey

Migren birçok organı etkileyen kompleks nörolojik bir hastalıktır. Migren sadece baş ağrısı değildir. Migren baş ağrıları genellikle gerilim tipi baş ağrılarıyla karıştırılıp yanlış tedavi edilmekt